Gece Modu Gündüz Modu

Bir VPN internet hızınızı artırabilir mi? Bölgenizde engellenen web sitelerine VPN kullanarak erişebilir misiniz ? İnsanların ” VPN ” kelimesini duyduklarında akıllarında ortaya çıkan tonlarca soru vardır.Gelin öncelikle Vpn Nedir ? Sorunusun cevabını inceleyelim.

VPN NEDİR ?

VPN, bir ağı özel bir konumdan güvenli bir şekilde genişletmek için tasarlanmış ve kullanıcıların başka bir ağa güvenli bir bağlantı oluşturmasına olanak tanıyan Sanal Özel Ağ anlamına gelir.

VPN’ler, bölge kısıtlamalı web sitelerine erişmek, tarama faaliyetlerinizi korumak ve sizi gizlilik istismarcılarının gözlerine ve kulağına anonim tutmak için kullanılabilir.

Bugünlerde VPN ‘ler şaşırtıcı derecede popüler. 🙂

VPN ‘lerin tüketiciler arasında popüler olmasının nedeni, coğrafi olarak engellenmiş web sitelerini ziyaret etmek veya sansür veya diğer kısıtlamaları atlamak için gerçek konumlarını gizlemelerine izin vermesidir.

VPN’lerle yapabileceğinizi bilmediğiniz 5 harika şey

VPN’in çevrimiçi deneyimleriniz için yararlı bir araç olduğuna inanılıyor. İşte farkında olmayabileceğiniz bazı VPN kullanımları, bu yüzden bu kullanımları burada tartışmak için buradayız.

İSS izlemeye “Hayır” deyin

İnternet Servis Sağlayıcıları abonelerini takip etmekle daha çok ilgileniyorlar. İzlenen verilerle ne yaparlar?

  • Hedeflenmiş reklamcılık
  • Göz atma bilgileri
  • Konum verileri
  • Uygulama kullanımı

Bu bize, kullanıcıların anonimlik aramaları için geçerli bir neden sağlar. Sadece bu değil, ISS’lerin kullanıcı verilerini üçüncü şahıslara satmasına izin verildiği için durum çok daha kötü.

Bölgeyle Kısıtlanmış Web Sitelerinden Alışveriş Yapın

Nerede olduğunuz veya nerede olmak istediğiniz önemli değil, VPN ile, yalnızca belirli bir ülkede yaşayanların alışveriş yapmasına izin veren ve diğer ülkelerden kişilerin bu web sitesinden alışveriş yapmasına izin vermeyen ülkeye özgü herhangi bir web sitesinden alışveriş yapabilirsiniz. .

Özel Bir Wi-Fi İçerisinde Herkese Açık Wi-Fi Yapın

Günümüzde alışveriş merkezleri, okullar, oteller ve diğer birçok mağaza gibi pek çok yerde ücretsiz Wifi erişimi sunulmaktadır. Aynı ağda potansiyel hırsız olabilecek ve verilerinizi (kredi kartı bilgileri, parolalar, e-postalar ve diğer önemli bilgiler) çalabilecek birçok kişi olduğu için bu kablosuz ağların güvenli olmadığını varsaymakta sakınca yoktur.

Bu nedenle, güvenli olmayan bir wifi ağı kullandığınızda, yaptığınız veya kullandığınız her ne olursa olsun, anonim ve kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlamak için bir VPN kullanmak iyi bir fikirdir.

Paket Şekillendirme ve Trafik Politikalarından Kaçının

Paket şekillendirme, internet trafiğinin analiz edilip ardından işlendiği zamandır. Bu genellikle ISP’ler tarafından, bazen sabit bir trafik akışını sürdürmek için paket ayarlamalarına yol açan belirli bir performans ve kalite düzeyi sağlamak için yapılır.

Trafik Polisi, biraz Paket şekillendirmeye benzer. Trafik akış hızı bir sınırı aşarsa, bazı paketler atılır.

Bir VPN kullanarak, trafik şifrelenir, bu tür bir analiz ISS’ler için zaman kaybına dönüşür ve bu nedenle herhangi bir hız sınırlayıcı faktörden kaçınılır.

Anti-Hack Ağı

Kötü niyetli istilacıları ağınızdan uzak tutmak için bir güvenlik duvarının tasarlandığını ve yönlendiricide bulunduğunu hepimiz biliyoruz.

Peki VPN sizi bilgisayar korsanlarından nasıl korur ?

Bilgisayar korsanları, IP adresinizden ağınızı bulur. Ve bir Sanal Özel Ağa bağlanarak IP adresiniz maskelenir, ağınıza yönelik herhangi bir saldırı aslında ev ağınıza değil sanal ağa yönlendirilir.

Sonuç

Dünyanın her yerinden çok sayıda insan artık merak ediyor ve bölgeyle sınırlı web sitelerine erişmek, bir Netflix yasağını atlamak veya torrent kullanırken göz atma etkinliklerini korumak için VPN kullanıyor. Sadece bunlar değil , SEO stratejinizi geliştirmek için bir VPN hizmeti de kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bu teknolojilerin geleceği nasıl değiştireceği konusunda heyecanlıysanız,araştırmalar yaparak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

HEARTBLEED ZAFİYETİ

OpenSSL HeartBleed Zafiyeti nedir ve nasıl kullanılır ? Heartbleed zafiyeti, OpenSSL’in kütüphanesinde yer alan güvenlik zafiyetinden ortaya çıkan…