Gece Modu Gündüz Modu

Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazlarının çok küçük bir yüzdesinin ses sorunları yaşamasına neden olan bir sorunu çözmek için yeni bir müşteri destek programı başlattı.

Apple, Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretilen cihazların, bu ses sorunlarına neden olan “alıcı modülünde arızalanabilecek bir bileşen” içerebileceğini söylüyor. Apple yalnızca iPhone 12 ve iPhone 12 Pro etkilenmiş olabileceğini berlirtirken, programın mevcut akıllı telefon serisini tamamlayan iPhone 12 mini veya iPhone 12 Pro Max’i kapsamadığını belirtmekte.

Apple, “iPhone 12 veya iPhone 12 Pro‘nuz arama yaptığınızda veya aldığınızda alıcıdan ses çıkarmıyorsa, servis gönderimi için uygun olabilir” diyor. Etkilenen cihazlar şirketin perakende mağazalarından birine götürülebilir, Apple Onarım Merkezine gönderilebilir veya bu programın bir parçası olarak tamir edilip edilemeyeceklerini belirlemek için bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı tarafından incelenebilir.

Apple, ses alıcı modülünün onarımı gereken iPhone’un demonte edilmesini gerektirdiğini, bu nedenle cihazda çatlak ekran gibi onarımı engelleyen herhangi bir hasar varsa, bu sorunun servisten önce çözülmesi gerekecektir. ” şeklinde bilgi vermekte.
Program bu kullanıcı kaynaklı onarımların maliyetini karşılamaz; iPhone sahiplerinin bunlar için ayrıca ödeme yapmak zorunda kalacağı şeklinde ayrıca bilgilendirmeside mevcut.

Apple, web sitesinde, etkilenen cihazları teknik hizmete hazırlama hakkında daha fazla bilgi bulunmakta. Apple bu durumun iPhone 12 serisi için ilk hizmet programı olduğunu bildiriyor, ancak kullanıcılar, telefonun çıkışından kısa bir süre sonra iPhone 12 mini için ekran yanıt vermeme gibi bazı cihazlarda yaygın görünen sorunlar olduğunu belirtmekteler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar

Sentetik veri

Sentetik veri daha çok çeşitli bilgisayar simülasyonlarında ve algoritmalarında karşımıza çıkan sentetik veriler, doğru yapay zeka (AI) modelleri…

Doğal Dil İşleme Nedir ?

Doğal dil işleme ( naturel language processing ) dediğimiz kavram aslına bakarsanız bilgisayarlarımızın konuşurken kullandığımız dili anlamasıdır. Bilgisayarımızın…

Yapay sinir ağları

Bilgi işleme teknolojisi, günümüzde çok büyük çoğunlukla bilgisayarlar tarafından gerçekleşmektedir. Bu nedenle insanlarda bilgi işlemenin sadece bilgisayarlara bağlı…